Desa Biżuteria

Motyw podkowy w biżuterii
Motyw podkowy w biżuterii

Motyw podkowy już w najdawniejszych czasach zyskał znaczenie symboliczne. Podkowa miała przynosić szczęście i chronić przed złem. Aby zatrzymać dobre moce jak najbliżej talizman ten przybrał formę biżuterii, dzięki czemu stał się on również piękną dekoracją ciała.

czytaj całość »
Słynne motywy w biżuterii - wąż
Słynne motywy w biżuterii - wąż

Słynne motywy w biżuterii zmieniały się w zależności od epoki i panujących trendów. Secesja obfitowała w elementy floralne: gałązki, liście i kwiaty oraz przedstawienia i wzory zaczerpnięte ze świata fauny. Modne stały się wówczas ozdoby emaliowane, odznaczające się niezwykłą subtelnością i precyzyjnym wykonaniem. Jednym z najsłynniejszych i najbardziej pożądanych motywów był wąż. Biżuterię z wyobrażeniem tego wyjątkowego gada wytwarzano masowo przez cały XIX wiek. Najdroższe egzemplarze wykonywano w złocie za pomocą różnorodnych technik złotniczych i wysadzano drogocennymi klejnotami. Jesteście ciekawi kto zapoczątkował modę na wężowe pierścionki? Jak wyglądał ten najsłynniejszy? Czy motyw węża miał pozytywną symbolikę? Jakie współczesne marki używają tego wzoru w swoich kolekcjach? Przeczytajcie sami!

czytaj całość »
Diamentowa biżuteria z historią - inwestycja alternatywna
Diamentowa biżuteria z historią - inwestycja alternatywna

Podarunki od ukochanych i bliskich osób są dla nas szczególnie wyjątkowe, niosą ze sobą piękne wspomnienia i przywołują silne emocje. Niejednokrotnie ciężko nam się z nimi rozstać, kiedy upływający czas odciska na nich swoje piętno. Bezwzględnie ważne stają się dla nas te przedmioty, które zostały przekazane przez poprzednie pokolenia, dziadków czy rodziców. Niepodważalną wartość stanowi zaklęta w nich historia minionych lat. Taka biżuteria staje się symbolem epoki. Dlaczego warto w nią inwestować? Czemu diament jest jednym z najbezpieczniejszych aktyw inwestycyjnych? Jak rozwija się segment biżuterii luksusowej i czy może stać się ona czymś więcej niż zbyteczną ozdobą? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu w którym postaramy się odkryć kilka bardzo interesujących faktów na temat inwestycji alternatywnych.

czytaj całość »
Sklep internetowy Shoper Premium