Odkrywamy tajemnice gwiazd czyli historia XIX-wiecznych broszek i wisiorów

Księżyc oraz gwiazdy roztaczają tajemniczy i uwodzicielski blask, który natychmiast przykuwa wzrok. Te romantyczne, świetliste formy stały się jedną z bardziej niezwykłych inspiracji XIX-wiecznej biżuterii. Ozdoby w kształcie gwiazd i półksiężyca powstawała już w XVIII wieku.

Desa Bizuteria

Skąd jednak wzięła się moda na rozgwieżdżoną, „niebiańską” biżuterię? Z pewnością była to kwestia dużego zainteresowania dziedziną astronomii i aurą magii, towarzyszącą sferze niebieskiej. Formy te były również popularnymi w epoce wiktoriańskiej symbolami kobiecości –półksiężyc odwoływał się do bogini księżyca oraz duchowości, gwiazdy natomiast do kobiecej intuicji. Biżuteria z tymi motywami tradycyjnie zdobiona była diamentami i perłami, niektóre kameryzowano krwistoczerwonymi rubinami lub granatami.

Desa Bizuteria Granaty

W formie gwiazd i księżyców najczęściej projektowane były brosze, które pełniły dodatkową funkcję wisiora. Wiele brosz posiada więc zdejmowane zapięcia oraz ukryte pętelki, a ponieważ są to elementy, które łatwo można zgubić, taka kompletna brosza jest cenioną zdobyczą. Zatem w karnawale możemy przyozdobić nasz strój w uwodzicielskim, tajemniczym i bardzo gwiazdorskim stylu, a na co dzień podkreślać siłę swojej kobiecości wyrafinowaną biżuterią.

Adrianna Babijczuk

Galeria DESA Biżuteria

Dołącz do świata Desa Biżuteria!

Podaj swój e-mail, aby zapisać się na newsletter.

Sklep internetowy Shoper.pl